INFORMACE

"500 kilometrů v sedle" 2021 startuje 7.8.2021 v Přestavlkách u Hrochova Týnce.

 

30.4.2021 byl vzhledem k aktuální situaci  stanoven náhradní termín pro pořádání akce

"500 kilometrů v sedle 2021" na 7.8.2021. 

Opět se tak opakuje situace z loňského roku, doufáme, že letos naposled.  Po dlouhém rozvažování jsme se nakonec rozhodli pro opětovné přesunutí termínu konání akce, a to stejně jako v loňském roce, na první srpnový víkend. Znamená to, že "500 kilometrů v sedle 2021" se uskuteční v termínu 6.-8.8.2021. Doufáme, že Vám tímto rozhodnutím nezkomplikujeme život a že dorazíte v plném počtu. Na druhou stranu chápeme, že se může stát, že ne každému bude nový termín vyhovovat. Proto otevíráme prostor pro případné změny ve startovní listině. Kdo bude chtít účast zrušit, či přehlásit na někoho jiného, je to nyní možné. Termín zní - do 31.5.2021. Pokud víte o někom, kdo nemá přístup na FCB a nesleduje stránky www.500km.cz, buďte tak hodní, předejte tuto informaci dál. Chtělo by se říct, snad už naposled, ale asi bude lepší neříkat nic než OPATRUJTE SE A BUĎTE ZDRÁVI.

K akci:

Každý z účastníků jízdy obdrží před startem slepou mapu s vyznačenými průjezdnými body.

Na trasu jsou postupně vypouštěni jednotlivci, kteří znají průjezdné body a jejich pořadí. Průjezdné body plní úlohu kontrolních stanovišť. Na každém kontrolním stanovišti je kontrolní hlídka, která potvrzuje každému účastníkovi průjezd daného stanoviště. Každé stanoviště má své pořadové číslo, stanoviště je vždy jasně označené.

Každý z účastníků musí v cíli jízdy prokázat průjezd všech stanovišť v daném pořadí. V případě, že nedodrží pořadí, či nebude mít potvrzen průjezd všech kontrolních bodů, nebude evidován mezi absolventy jízdy.

V den akce startujeme postupně od 7,00 hod. do 10,00 hod. Limit pro splnění podmínek jízdy a tím i získání pamětního odznaku, je návrat do 22,00 hod. stejného dne opět na místo startu.

Start i cíl je v Přestavlkách u Hrochova Týnce (okr. Chrudim).

POZOR – na start nelze přijet bez předchozí registrace, kterou je nutné provést nejpozději do 30.4.2021! V případě naplnění kapacity akce, bude registrace uzavřena bez ohledu na tento termín.

Nejúspěšnější účastníky jednotlivých kategorií čekají zajímavé odměny, všechny účastníky pak zajímavý zážitek. Akce navíc nekončí dojezdem do cíle, pro všechny je připraven večerní program s hudební produkcí.

Na místo startu lze přijíždět již od pátku a všichni registrovaní účastníci mají možnost přímo v místě postavit stan a využívat veškeré služby i sociální zázemí daného prostoru. Pro ty, kteří raději využijí ubytování v penzionu či hotelu, je třeba vyhledat volné kapacity v okolních městech (Chrudim, Pardubice, Vysoké Mýto).

Registrační poplatek zahrnuje možnost stanování v prostoru akce po celý víkend, občerstvení, pamětní odznak (je podmíněno absolvováním jízdy dle podmínek), účast na všech doprovodných akcích v areálu.