INFORMACE

"500 kilometrů v sedle" 2020 startuje v Přestavlkách u Hrochova Týnce.

Ahoj kamarádi, normálně bychom v tomto období ladili poslední detaily a pilovali trasu letošní "pětistovky". I když je prakticky všechno připravené, nikdo nevíme co bude a jak dlouho ještě současný stav bude trvat. Může se zdát, že náš termín je relativně bezpečně vzdálený, chystáme se ale i na alternativu, že budeme muset termín posunout. Pro případ, že by k tomu skutečně došlo, máme náhradní termín stanovený na 8.8.2020, tzn. víkend od 7.do 9. srpna 2020. Chceme, aby jste si akci užili a rádi bychom eliminovali jakákoliv omezení. Jestli by 2 měsíce posunu byly dostatečné v tuto chvíli samozřejmě nevíme. Úplně nejraději ale budeme, když vše proběhne v náš tradiční termín, tj. první víkend v červnu. Ten otazník je ale velký. Vyřešit vše chceme do konce dubna, to už by mělo být vše daleko jasnější. Do té doby se držte a pořádně si opečujte své mazlíky. Až to všechno opadne, budete je potřebovat.

My už se na vás moc těšíme. Mějte se dobře a buďte zdrávi!

Každý z účastníků jízdy obdrží před startem slepou mapu s vyznačenými průjezdnými body.

Na trasu jsou postupně vypouštěni jednotlivci, kteří znají průjezdné body a jejich pořadí. Průjezdné body plní úlohu kontrolních stanovišť. Na každém kontrolním stanovišti je kontrolní hlídka, která potvrzuje každému účastníkovi průjezd daného stanoviště. Každé stanoviště má své pořadové číslo, stanoviště je vždy jasně označené.

Každý z účastníků musí v cíli jízdy prokázat průjezd všech stanovišť v daném pořadí. V případě, že nedodrží pořadí, či nebude mít potvrzen průjezd všech kontrolních bodů, nebude evidován mezi absolventy jízdy.

V den akce startujeme postupně od 7,00 hod. do 10,00 hod. Limit pro splnění podmínek jízdy a tím i získání pamětního odznaku, je návrat do 22,00 hod. stejného dne opět na místo startu.

Start i cíl je v Přestavlkách u Hrochova Týnce (okr. Chrudim).

POZOR – na start nelze přijet bez předchozí registrace, kterou je nutné provést nejpozději do 30.4.2020! V případě naplnění kapacity akce, bude registrace uzavřena bez ohledu na tento termín.

Nejúspěšnější účastníky jednotlivých kategorií čekají zajímavé odměny, všechny účastníky pak zajímavý zážitek. Akce navíc nekončí dojezdem do cíle, pro všechny je připraven večerní program s hudební produkcí.

Na místo startu lze přijíždět již od pátku a všichni registrovaní účastníci mají možnost přímo v místě postavit stan a využívat veškeré služby i sociální zázemí daného prostoru. Pro ty, kteří raději využijí ubytování v penzionu či hotelu, je třeba vyhledat volné kapacity v okolních městech (Chrudim, Pardubice, Vysoké Mýto).

Registrační poplatek zahrnuje možnost stanování v prostoru akce po celý víkend, občerstvení, pamětní odznak (je podmíněno absolvováním jízdy dle podmínek), účast na všech doprovodných akcích v areálu.