INFORMACE

"500 kilometrů v sedle" 2020 startuje 8.8.2020 v Přestavlkách u Hrochova Týnce.

 

Ještě doplnění k poslednímu příspěvku. Vzhledem k posunutí termínu na 8.8.2020 se posouvá i harmonogram událostí, které startu každého ročníku předcházejí. Jde zejména o čas startu každého z vás, který vždy dostáváte cca 15 dní před akcí. Pakliže se vše povede a 8.8.2020 pojedeme, dostanete startovní časy do emailů 15.7.2020.

O tom, jestli letošní ročník proběhne v uvedený termín definitivně rozhodneme 30.6.2020 podle aktuálních okolností. Zatím vypadá vše slibně, tak to snad vyjde.... Je jasné, že se může najít někdo, komu se uvedený termín 8.8.2020 nebude hodit. V tom případě je možné do 30.5.2020 registraci zrušit, registrační poplatek bude vrácen na bankovní účet a dostanou šanci další zájemci. Žádné jiné varianty zatím neřešíme.

Držte se a buďte zdrávi.

Je konec dubna a jak jsme slíbili, je čas zaujmout nějaké stanovisko ke vzniklé situaci. Vidíte sami, že vývoj situace je těžko odhadnutelný. Chvíli to vypadá, že je všechno špatně, během pár dní se  zas všechno začne obracet k lepšímu…… Je to v tuto chvíli docela zmatek a těžko někdo dokáže odhadnout co bude za měsíc. Momentálně nám z toho všeho vypadává jediná jistota - tradiční termín na začátku června padá. 

Tak nějak jsme to tušili a již před měsícem avizovali. Byli bychom velmi rádi, kdyby se nám povedlo akci uskutečnit v avizovaném náhradním termínu - 8.8.2020. Zdá se, že jiný náhradní termín bychom z mnoha důvodů dávali dohromady velmi těžko, a tak se zřejmě dáme na modlení. Doufáme, že tento fakt přijmete s pochopením a i přes tyto komplikace budete věřit a těšit se spolu s námi. Držme si palce.

Ahoj kamarádi, normálně bychom v tomto období ladili poslední detaily a pilovali trasu letošní "pětistovky". I když je prakticky všechno připravené, nikdo nevíme co bude a jak dlouho ještě současný stav bude trvat. Může se zdát, že náš termín je relativně bezpečně vzdálený, chystáme se ale i na alternativu, že budeme muset termín posunout. Pro případ, že by k tomu skutečně došlo, máme náhradní termín stanovený na 8.8.2020, tzn. víkend od 7.do 9. srpna 2020. Chceme, aby jste si akci užili a rádi bychom eliminovali jakákoliv omezení. Jestli by 2 měsíce posunu byly dostatečné v tuto chvíli samozřejmě nevíme. Úplně nejraději ale budeme, když vše proběhne v náš tradiční termín, tj. první víkend v červnu. Ten otazník je ale velký. Vyřešit vše chceme do konce dubna, to už by mělo být vše daleko jasnější. Do té doby se držte a pořádně si opečujte své mazlíky. Až to všechno opadne, budete je potřebovat.

My už se na vás moc těšíme. Mějte se dobře a buďte zdrávi!

Každý z účastníků jízdy obdrží před startem slepou mapu s vyznačenými průjezdnými body.

Na trasu jsou postupně vypouštěni jednotlivci, kteří znají průjezdné body a jejich pořadí. Průjezdné body plní úlohu kontrolních stanovišť. Na každém kontrolním stanovišti je kontrolní hlídka, která potvrzuje každému účastníkovi průjezd daného stanoviště. Každé stanoviště má své pořadové číslo, stanoviště je vždy jasně označené.

Každý z účastníků musí v cíli jízdy prokázat průjezd všech stanovišť v daném pořadí. V případě, že nedodrží pořadí, či nebude mít potvrzen průjezd všech kontrolních bodů, nebude evidován mezi absolventy jízdy.

V den akce startujeme postupně od 7,00 hod. do 10,00 hod. Limit pro splnění podmínek jízdy a tím i získání pamětního odznaku, je návrat do 22,00 hod. stejného dne opět na místo startu.

Start i cíl je v Přestavlkách u Hrochova Týnce (okr. Chrudim).

POZOR – na start nelze přijet bez předchozí registrace, kterou je nutné provést nejpozději do 30.4.2020! V případě naplnění kapacity akce, bude registrace uzavřena bez ohledu na tento termín.

Nejúspěšnější účastníky jednotlivých kategorií čekají zajímavé odměny, všechny účastníky pak zajímavý zážitek. Akce navíc nekončí dojezdem do cíle, pro všechny je připraven večerní program s hudební produkcí.

Na místo startu lze přijíždět již od pátku a všichni registrovaní účastníci mají možnost přímo v místě postavit stan a využívat veškeré služby i sociální zázemí daného prostoru. Pro ty, kteří raději využijí ubytování v penzionu či hotelu, je třeba vyhledat volné kapacity v okolních městech (Chrudim, Pardubice, Vysoké Mýto).

Registrační poplatek zahrnuje možnost stanování v prostoru akce po celý víkend, občerstvení, pamětní odznak (je podmíněno absolvováním jízdy dle podmínek), účast na všech doprovodných akcích v areálu.